جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی از حساسیت و پیچیدگی های بیشتری برخوردار بوده و به منظور انجام آن باید حتما به دنبال بهترین فوق تخصص پلاستیک باشید. کسی که نسبت به همه زوایا و جوانب آن آگاهی داشته و تجربه عمل بینی گوشتی موفق را به دفعات در کارنامه کاری خود داشته باشد.

ویژگی های بینی گوشتی

همانطور که می دانید بینی افراد بر اساس خصوصیات منحصر به فرد در دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. در این مقاله به ویژگی های بینی گوشتی پرداخته ایم :

  • آشکار بودن منافذ پوست
  • ضخامت در پوست و سایر نسوج نرم بینی
  • بزرگ بودن نوک بینی و ضخیم بودن پره های آن
  • ضعیف و نازک بودن غضروف های بینی در اغلب موارد و استخوان بندی معمولا غیر مستحکم

جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

عمل جراحی در بینی های گوشتی اصولا متد خاص خود را می طلبد و فوق تخصص جراحی پلاستیک با در نظر گرفتن خصوصیات ویژه این بینی ها می بایست ساختار غضروفی مستحکمی را ایجاد نماید که از ایجاد دفرمیتی های ثانویه تا حد ممکن پرهیز کرده و برای بیمار بینی زیبایی را ایجاد کند که تا حد ممکن ماندگاری داشته باشد. از طرفی به دلیل ضخامت پوستی ، تغییرات به وجود آمده بر روی اسکلت بندی بینی اگرچه موثر بوده ولی به وضوح پیدا و آشکار نمی باشد و بیماران محترم با درک واقع بینانه از محدودیت های موجود در ساختار آناتومیک بینی خود ، عمل جراحی بینی خود را برای گامی به سوی زیباتر شدن نسبت به وضعیت موجود برمی دارند.

آیا جراحی بینی گوشتی با لیزر واقعیت دارد؟

از جملاتی که این روزها بسیار مورد توجه افراد با بینی های گوشتی می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

عمل بینی گوشتی بدون جراحی یا جراحی بینی گوشتی با لیزر

بسیاری از کسانی که نیاز به جراحی بینی دارند به دلیل ترس از جراحی بینی نسبت به انجام آن امتناع نموده و به دنبال راه کار های بدون بیهوشی و خونریزی می باشند.

درست است که لیزر در بسیاری از علوم پزشکی و زیبایی ، آن قدر پیشرفت کرده و تاثیر گذار بوده که توانسته جانشین جراحی های سنتی شود اما در مورد عمل جراحی بینی و با توجه به پیچیدگی های آن هنوز هیچ روش و متد نوینی نتوانسته است جایگزین روش جراحی بینی شود. بنابراین اگر نیاز به اصلاح ایرادات بینی خود دارید باید در نظر داشته باشید تنها راه پیش روی شما در اکثر موارد عمل جراحی بینی بوده و با جستجو و کنکاش می توانید نسبت به یافتن بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک اقدام نموده و نگرانی های خود را به حداقل برسانید.

نمونه های جراحی بینی توسط بهترین جراح پلاستیک تهران دکتر امین ادهمی

روش جراحی بینی گوشتی و نکات مهم آن

به طور کلی به منظور جبران ضعف ساختار آناتومیک بینی های گوشتی ، تکنیک های مورد استفاده در جراحی این نوع از بینی ها با تکنیک هایی که در جراحی بینی های استخوانی بکار گرفته می شوند ، متفاوت است.

مقصود از جراحی بینی گوشتی ، تقویت ساختار غضروفی اسکلتی بینی به منظور پرهیز از دفرمیتی های آینده توام با اصلاح مشکلات فعلی بینی می باشد.

کوچک کردن بینی به قیمت تضعیف ساختارهای بنیادین غضروفی و استخوانی منجر به بازگشت نتایج جراحی بینی های گوشتی می شود و پس از مدتی نه تنها فرم بینی بهبودی مورد نظر را نمی یابد بلکه ایجاد بدشکلی های ثانویه کاملا قابل انتظار خواهد بود.

در بینی های بزرگ و گوشتی ، سنگین بودن پوست بینی منجر به افتادگی نوک آن می گردد ؛ لذا همانطور که اشاره شد جهت جراحی بینی های گوشتی ، غضروف بینی تضعیف نشده و تنها تغییر فرم داده می شوند ؛ در نتیجه با تقویت غضروف ها با تکنیک های خاص فرم بینی بیمار تا حد امکان اصلاح می گردد.

در خصوص تقویت غضروف های بینی گوشتی تا حد امکان از غضروف های موجود در سایر نقاط بینی برداشته شده و در نقطه مورد نظر پیوند زده می شود.

البته ناگفته نماند که در برخی از موارد خاص ممکن است جراح پلاستیک برای تقویت غضروف ها ، از غضروف گوش یا دنده بیمار بهره برده و از آن ها برای دستیابی به نتایج برتر زیبایی استفاده کند.

هزینه عمل بینی گوشتی

چنانچه قصد عمل جراحی بینی گوشتی خود را داشته و به دنبال هزینه آن هستید باید ابتدا معاینات لازم بر روی شما صورت گرفته سپس مبلغ عمل بینی بنا به میزان تغییرات مورد نیاز و حساسیت عمل بینی شما مشخص خواهد شد. بنابراین بهتر است با مراجعه به مطب پزشک مورد نظر خود نسبت به این موضوع اقدام نمایید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با ما