لیپوساکشن

لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش موثر به منظور پیکرتراشی و با هدف حذف انتخابی چربی های اضافه در بخش های مختلف بدن می باشد که توسط آن ، فرد می تواند به اندام دلخواه خود دست یابد.

باید توجه داشته باشید که لیپوساکشن راه حلی برای کاهش وزن نبوده و در واقع تکنیکی برای زیباسازی و ازبین بردن چربی هایی است که با ورزش و رژیم موفق به حذف آن ها نشده اید. لذا مشخص است که با چاق شدن دوباره ، قسمت های ليپوساکشن شده نیز مجددا قابل برگشت می باشند بنابراین توصیه می گردد به جهت ماندگاری آن ، بعد از عمل لیپوساکشن ، رژیمی مناسب و ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

لیپوساکشن

بنابراین این تکنیک برای افرادی که دارای چاقی مفرط هستند مناسب نمی باشد.

چه کسانی کاندیدای عمل لیپوساکشن هستند

همانطور که در فوق بیان شد لیپوساکشن یک تکنیک جراحی برای دستیابی به زیبایی و اصطلاحا تراشیدن نواحی دارای بافت چربی اضافی و بد فرم می باشد. در ادامه افرادی که برای این کار گزینه مناسبی هستند را معرفی می نماییم:

  • مناسب ترین افراد کسانی هستند که دارای کیفیت بهینه پوست و با الاستیسیته ( قابلیت جمع شدن ) بالا بوده و اندامی نزدیک به استایل ایده آل خود دارند و تنها در قسمت هایی محدود دچار انباشتگی چربی هستند.
  • شخصی که قصد عمل ليپوساکشن را دارد باید از سلامتی روحی و جسمی برخوردار بوده و به بیماری های مزمن مبتلا نباشد.
  • این عمل مناسب افرادی با انگیزه است که چاقی موضعی دارند ؛ یا اینکه علی رغم گرفتن رژیم و انجام ورزش نمی توانند به اندام مورد نظر خود دست یابند.
  • بیمارانی که قصد عمل ليپوساکشن دارند در بهترین وضعیت می بایست شاخص توده بدنی آن ها ( BMI ) نزدیک یا کمتر از 30 باشد تا نتایج بهتری از ليپوساکشن بدست آورند. نتیجه درمان در افرادی که BMI بالا دارند غالبا در حد مطلوب نبوده و مهم تر اینکه احتمال عوارض لیپوساکشن در آن ها افزایش می یابد.

روش انجام لیپوساکشن

طی عمل لیپوساکشن که به لیپوپلاستی و لیپو نیز شهرت دارد ، برش های بسیار کوچک و نامحسوسی ( حدودا 3 تا 4 میلی متر ) بر روی پوست ایجاد شده و محلول مخصوص ساکشن در نواحی تحت درمان تزریق می گردد.

سپس لوله هایی با طول های متفاوت و با سایز های مناسب ، به نام کانولا از طریق این شکاف ها وارد بدن فرد شده و با مکانیسم های گوناگون که ویژه دستگاه های مختلف لیپوساکشن است ، سلول های چربی شکسته می شوند و در نهایت توسط دستگاه مکنده ای که به آن ها متصل است ، بافت چربی خرد شده خارج می گردد.

همانطور که ذکر شد شکستن چربی ها در عمل ليپوساکشن توسط تکنیک های مختلفی صورت می پذیرد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  1. SAL یا ليپوساکشن با مکش ( suction assisted )
  2. PAL یا ليپوساکشن با ویبراسیون ( power assisted )
  3. UAL یا ليپوساکشن با اولتراسوند ( ultrasound assisted )
  4. لیپوساکشن با لیزر ( Laser lipolysis)

لیپوساکشن

هزینه لیپوساکشن

تقریبا عمل لیپوساکشن در تمامی نواحی بدن قابل اجرا است. هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو ها و یا پشت ، داخل و خارج ران ، بازوها ، غبغب ، باسن و غیره با یکدیگر متفاوت بوده و با مراجعه به پزشک و مشاوره با وی می توانید نسبت به هزینه های مربوط به آن ها آگاهی کسب نمایید.

نکته ای که باید مد نظر قرار گیرد این است که در تکنیک لیپوساکشن چنانچه ناحیه تحت درمان دارای افتادگی یا کیفیت نامناسب پوست باشد ممکن است نیاز به اعمال جراحی ترکیبی مثل ابدومینوپلاستی ، لیفت بازو یا ران ها نیز باشد.

لزوم به انجام این جراحی ها و نحوه زمان بندی آنها در جلسه مشاوره با فوق تخصص جراحی پلاستیک مورد بحث قرار می گیرد و بر همین مبنا هزینه عمل نیز بسته به محل مورد عمل لیپوساکشن و نیاز به انجام عمل های جراحی ترکیبی متفاوت خواهد بود که در جلسه مشاوره با مراجعین محترم پس انجام معاینات در میان گذاشته خواهد شد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با ما