مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی

نکات و مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی

مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی : مقصود از ژنیکوماستی یا جراحی سینه آقایان ، اصلاح بزرگی بیش از حد سینه در مردان می باشد ؛ لذا آقایانی که با این عارضه مواجه هستند غالبا درصدد انجام این عمل جراحی می باشند تا بدین ترتیب و با برداشت بافت غده ای موجود در این ناحیه ، ظاهر سینه های خود را بهبود بخشیده و اعتماد به نفس خود را بازیابند.

قاعدتا اساسی ترین قدم در راستای حصول نتایج قابل قبول از جراحی ژنیکوماستی ، همچون دیگر اعمال جراحی پلاستیک در وهله اول در گرو انتخاب یک فوق تخصص جراحی پلاستیک ماهر و مجرب است و پس از آن نیازمند مراقبت های بعد از عمل ژنیکوماستی می باشد.

به جرأت می توان گفت که مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی بسیار حائز اهمیت است ، از این رو باید توجه داشت عدم رعایت نکات و دستورالعمل های توصیه شده تاثیر سوء بر نتیجه این جراحی گذاشته و امکان کسب نتایج موفقیت آمیز و رضایت بخش از آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مطالعه مقاله پیش رو شما عزیزان را در راستای بهتر سپری نمودن دوران نقاهت جراحی ژنیکوماستی و دستیابی به نتایجی ایده آل از این جراحی ، یاری می نماید.

مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی

نکات و دستورات مهم بعد از جراحی ژنیکوماستی :

با توجه به موارد فوق لازم به ذکر است افرادی که تصمیم به انجام جراحی ژنیکوماستی دارند ، با رعایت نکات و دستورات مهم بعد از این عمل جراحی می توانند بهترین نتایج را از انجام آن کسب نمایند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، در روز مشاوره و نیز در روز جراحی ژنیکوماستی ؛ اطلاعاتی جامع و دقیق در خصوص مراقبت های بعد از جراحی را در اختیار بیمار قرار می دهد که بیمار ملزم به رعایت آن ها می باشد.

در ادامه به برخی از مهم ترین این نکات و دستورالعمل ها اشاره نموده ایم.

  • تغذیه بعد از جراحی ژنیکوماستی ، محدودیت خاصی ندارد اما به طور کلی افراد پس از این عمل جراحی باید رژیم غذایی خود را با نوشیدن مایعات آغاز نمایند.
  • همچنین توصیه می شود افراد جهت تسریع روند بهبودی ، مصرف سبزیجات تازه ، میوه و پروتئین را در برنامه غذایی خود بگنجانند.
  • افرادی که جراحی ژنیکوماستی انجام داده اند باید به میزان کافی استراحت کنند و از حرکات زیاد دست ها و انجام فعالیت های ورزشی تا چند هفته خود داری کنند.
  • به منظور کنترل درد احتمالی پس از جراحی ژنیکوماستی جراح پلاستیک داروهایی را برای بیمار تجویز می نماید که به تسکین درد محل عمل جراحی در صورت نیاز کمک می کند.
  • مصرف دخانیات حداقل از ۳ هفته قبل تا ۳ هفته بعد از جراحی ژنیکوماستی ممنوع می باشد ، چرا که روند بهبودی را کند کرده و احتمال بروز عوارض ناشی از جراحی را تشدید می کند.
  • پوشیدن گارمنت بعد از عمل جراحی به مدت چندین هفته و به منظور کاهش تجمع مایع ( سروما ) اهمیت زیادی دارد.
  • بانداژ موجود بر روی موضع جراحی بعد از زمان معین شده توسط پزشک معالج برداشته می شود و بخیه ها در زمان مناسب در ویزیت های بعدی کشیده می شوند.
  • نحوه خوابیدن بعد از جراحی ژنیکوماستی باید به صورت طاقباز باشد و تا چند هفته پس از این عمل جراحی افراد باید از خوابیدن به روی شکم که سبب ایجاد فشار بر روی سینه ها می شود پرهیز نمایند.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با ما