مراقبت های بعد از پروتز سینه

نکات و مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه : جراحی پروتز سینه ، یکی از محبوب ترین عمل های جراحی زیبایی در بین خانم ها است که شمار طرفداران آن در سر تا سر جهان رو به افزایش است.

جراحی پروتز سینه ، در حقیقت نوعی جراحی زیبایی سینه می باشد که با هدف بزرگ کردن سایز سینه و فرم  دهی به آن ، یا در برخی موارد در راستای ترمیم سینه از دست رفته در بانوانی که به علل مختلفی از جمله سرطان دچار فقدان بافت سینه شده اند ؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از انتخاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مورد نظر ؛ قدم بعدی در راستای دستیابی به بهینه ترین نتایج از این عمل ، رعایت صحیح و اصولی مراقبت های بعد از جراحی می باشد.

دوران نقاهت جراحی پروتز سینه

غالبا افراد در همان روز عمل تعبیه پروتز سینه ترخیص خواهند شد ؛ لازم به ذکر است قبل از این که به بیمار مجوز ترخیص داده شود ، پزشک معالج در خصوص نحوه مراقبت از سینه ها ، نحوه مصرف داروهای تجویز شده و روش رسیدگی به زخم های جراحی توضیحاتی را برای بیمار تشریح نموده و تاریخ ویزیت بعدی را برای وی تعیین خواهند نمود.

پیاده روی آهسته در منزل از همان روز اول پس از عمل توصیه می گردد ، ولی ۴ تا ۶ هفته بعد از عمل از فعالیت های شدید مثل دویدن باید خودداری شود.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

دستورات و مراقبت های بعد از پروتز سینه

  • داروهای مسکن خفیف به منظور تسکین درد احتمالی عمل برای بیمار تجویز می گردد.
  • مراجعین محترم  از ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از عمل می توانند استحمام کنند.
  • مصرف سبزیجات تازه و پرهیز از سیگار و دخانیات بعد از جراحی پروتز سینه ؛ ‌مثل هر جراحی دیگری از نکات مهمی است که افراد باید به آن توجه داشته باشند.
  • سوتین طبی از دیگر مواردی است که بعد از جراحی پروتز سینه ، استفاده از آن بسیار مهم خواهد بود ؛ زیرا به تثبیت موقعیت جدید سینه ها کمک کرده و از احتمال ایجاد عوارض تا حدود زیادی جلوگیری خواهد کرد.
  • در رابطه با نحوه خواب پس از جراحی پروتز سینه باید این نکته را مد نظر داشت که سینه ها در هیچ شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند ، از این رو افراد تا ۴ هفته بعد از عمل پروتز سینه به هیچ عنوان نباید بر روی شکم بخوابند.

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم ، دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از پروتز سینه در روز جراحی از سوی جراح معالج برای بیمار تبیین خواهند شد که بیمار می تواند با بکارگیری آن ها ، روند بهبودی خود را سرعت بخشیده و دوران نقاهت عمل را نیز به خوبی پشت سر بگذارد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با ما